7 Ekim 2011 Cuma

Teşekkürler!!!

     6 ekım önemlidir.İstanbulun kurtuluşudur.Kutlanır.Bazı yollar kapanır.Okullar tatil olur, öğrenciler mutlu...Ne güzel gündür 6 ekim  İstanbuldaysınız.
    Steve Jobs öldü bir de bugün ki daha bir hüzünlü oldu .
    Birşey daha var  bugünü  önemli kılan.
    Bir doğum günü, benim doğum günüm :)
    Günlük hayattaki öle abartılı günleri sevmem.Genel anlam da kutlanır çünkü.Özel değildir.Doğum gününüzün olduğu tarih, evrende ki en önemli insan sizmişsiniz hissi yaratan bir gündür.Aile, akraba ,arkadaş,eş-dost, sizi böyle sevgiye boğar,şımartır,yanaklarınıza onlarca öpücük konar, kollarınız bir sürü bedeni sarar.Sevildiğinizi hissedersiniz en en derinden.Gülmekten yanaklarınızda ki kaslar ağırabilir.Doğum gününüz hiç bitmesin istersiniz ,saat 00:00 olmasın..
geçen yıl ki pastam,üzerine birthday yazamayan kişinin eseri:)

    22oldum bu yıl, bir yaş daha büyüdüm ben.
    22olmak ne demek?
22 yıldır yeryüzünde olmak, o kadar yıldır nefes almak,yaşamak...Belli bir dönem yaşadığından habersiz ,sonra belli belirsiz, daha sonra daha bilinçli.
    Ne yaptım 22 yılda? Derin bir  çekiş,ciğerlerimi havayla doldurma..
1.yaş günüm
     Bu sorunun cevabı gülümseyerek yada hüzünlenerek hatırladığım anılar birikintisi sanırım.Ne anlatabilirim ki? İki çocuklu bir ailenin ilk çocuğu olarak geldiğim dünyada , her yıl doğum günüm kutlandı.1.yaşımdan şu güne.Hep mumlarımı üfledim, frambuazlı pastamı kestim.Dileklerimi diledim, yeni yaşıma kavuştuğum her bir sene.
     Çok kişi benim kadar şanslı değildir, sanmıyorum.Çocukken anne, baba, dede ,anane gibi aile üyelerimle kutlardık doğum günümü.O zaman dümdüz olan saçlarımı tarardım heyecanlı heyecanlı.Elbise giyerdim.Büyüdükten sonra aile ile kutlamaya , arkadaşlarla kutlama eklendi.Lisedeyken kutlamalarımı  hep bir gün sonraya bırakırdık, tatil olduğu için.Üniversite de böyle bir durum yok tabi.Geçen yıl sınıf arkadaşlarım Aybike önderliğinde dersin ortasın da pastayla içeri gelmişlerdi.Ben fazlasıyla şaşkın, analitik kimya dersin de böyle bir süpriz.Gecesin de yurtta yine Aybike önderliğinde yapılan , James Blunt  'give me some love ' şarkısı eşliğinde gelen pastam.Bir de ailemle yaptığım kutlama var tabi.
    Bu yıl da süpriz bir şekil de kutladık.Yarın da kutlucaz bir kez daha.Şanslıyım demiştim:)
3.yaş günüm.Yakamda ki para dedemin hediyesi ve saçlar..
  Küçükken çok küçüktüm ben.Sonra her yıl biraz daha büyüdüm.Çok şey öğrendim.Artık büyüktüm ben,büyümüştüm..


    Güldüm,ağladım,sevdim,nefret ettim,kızdım,affettim,söyledim sustum,doğanlar gördüm zamansız ölenler,sevenleri sevilenleri,zamana meydan okuyanları,gökyüzünü siyaha boyayanları izledim,hayal kuranları,savaşanları.Hikayeler dinledim ninniler ,yalanlar,tutulmayan sözler,boş iltifatlar..Sıcak kucağım oldu hep annem vardı baş ucumda ellerimi saran , gözyaşımı tutan dostlar.
    Seviliyorum ben.
Güzelim,çirkin,aşığım,öfke dolu,günahkarım,yeni doğmuş bir bebek kadar masum,zekiyim,aptalım,uzunum,kısayım,sakinim,asabiyim,güçlüyüm, zayıfım.Arasında birşey değilim hiçbirinin, hepsiyim ben.Umutsuzum mesela ama her gece kayan yıldızlara bakarak dilek dilerim.Uçarım çok yukarlara sonra birden çakılırım en derin uçurumlara.Merhaba dediklerim, veda ettiklerim,keşkelerim ,pişmanlıklarım iyikilerim var.Özlediklerim, unutmak istediklerim.Bu benim.
    Böyle bilenler kutladı bugün beni. Belki canı gönülden, belki formaliteden.Önemli değil.Güzel birşey söylemek için iki sözcüğü bir araya getirip bir cümle kurdular bana ; 'İyi ki doğdun.'
 Basit  belki,klişe.Dedim ya hiç önemi yok.Bazen mutlu olmak için, mutlu etmek için tek cümle yeterli,paragraflara  gerek yok ki..
   Mutluyum,minnet dolu..
   Teşekkürler ailem.
   Teşekkürler dostlarım.
   İyi ki doğdum, iyi ki doğduk! :)
   

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder